Hoppa till sidans innehåll

Tjejloppet 2011 års resultat


3 km flickor


1 Vilma Vidmark   00:13:50

2 Hilda Wallström SSK 00:14:20

3 Frida Pettersson Girl Power 00:14:54

4 Tyra Johansson Teletubbisarna 00:15:07

5 Tilda Stenman Jörns IF 00:15:29

6 Ronja Bohlin   00:15:34

7 Lovisa Westerlund   00:15:38

8 Ida Åkerlund   00:16:04

9 Linnea Strömberg   00:16:38

10 Siri Löfgren   00:17:02

11 Tilda Löfroth Vebomarks Vinnarlag 00:17:05

12 Linnea Lundgren   00:17:12

13 Sofia Aasa SSK 00:17:19

14 Vera Morén Musikanterna 00:17:32

15 Linn Burman   00:17:35

16 Lisa Broman Girl Power 00:17:38

17 Anna Stark The Runners 00:17:40

18 Celina Larsson The Runners 00:17:40

19 Cajsa-Lisa Selin SAIK/Kexchoklad 00:17:42

20 Märta Löfgren   00:17:43

21 Ida Lindgren SAIK/Kexchoklad 00:17:54

22 Sanna Stenberg SAIK/Kexchoklad 00:17:55

23 Amanda Westerlund Kurt Burman 00:18:02

24 Britta Klingstedt The Runners 00:19:38

25 Saga Nilsson   00:19:48

26 Malou Berggren   00:19:52

27 Lisa Larsson Skådespelarna 00:19:57

28 Ellen Andersson Teletubbisarna 00:20:28

29 Willemo Rönnkvist   00:22:14

30 Evelina Dahlbäck   00:22:32

31 Frida Dahlbäck   00:23:08

32 Johanna Dahlbäck   00:23:09

33 Kajsa Broman Girl Power 00:23:29

34 Anna Mannelqvist Musikanterna 00:23:47

35 Klara Lundqvist Kurt Burman 00:24:01

36 Emma Burman Kurt Burman 00:24:02

37 Sofie Nyström Vebomarks Vinnarlag 00:24:45

38 Alva Löfroth Vebomarks Vinnarlag 00:24:51

39 Elisabeth Wiklund Skådespelarna 00:25:37

40 Charlott Nordlander Musikanterna 00:25:38

41 Emma Johansson Skådespelarna 00:25:39

 

5 km

 

 

1 Susanne Pettersson Fk lag 1  00:20:57
1 Agneta Lantto Forsgren 00:20:57
3 Linnea Gustafsson 00:21:54
4 Monika Nilsson 00:22:18
5 Johanna Engström  Länsförs2 00:22:51
6 Mathilda Henriksson Team Pinglan 00:23:26
7 Linda Smedh 00:25:13
8 Ida Kennedy Burträsk Ambulerande 3  00:25:31
9 Åsa Häggmark Mellanbygdens HC 00:25:33
10 Camilla Viklund Burträsk Ambulerande 3  00:25:37
11 Hanna Lindvall 00:25:47
12 Magdelen Lindström Skellefteå Kraft 00:26:01
13 Ingrid Burman Gunillas adepter 00:26:32
14 Elin Norden 00:27:02
15 Jenny Åström Vitbergstanterna 00:27:33
16 Siv Eriksson Urkraft Runners 00:27:38
17 Victoria Henriksson Vitbergstanterna 00:28:29
18 Åsa Martinell Vitbergstanterna 00:28:31
19 Sandra Burvall 00:28:43
20 Eva Näsholm Skellefteå 00:29:07
21 Gisela Lindström 00:29:08
22 Helena Forsberg 00:29:08
23 Margaretha Sobota Vebopumorna 00:29:15
24 Bonita Berglund Skellefteå 00:29:26
25 Erika Berggren 00:29:31
26 Amrei Wallmark Die Walkürien 00:29:33
27 Marianne Jakobsson  Länsförs2 00:29:42
28 Maria Hedlund Fk lag 2  00:29:47
29 Ulla Brännström 00:30:26
30 Erika Laisfeldt Måltid lag 4  00:30:37
31 Ulrika Marklund Fk lag 2  00:30:50
32 Ida Olofsson Burträsk Ambulerande 3  00:31:37
33 Camilla Lundström Måltid lag 4  00:32:19
34 Susanne Lohman  Länsförs2 00:32:37
35 Anna Boberg 00:33:18
36 Christina Wiklund Urkraft Runners 00:33:35
37 Ingela Henriksson Team Pinglan 00:35:14
38 Susanne Löfstedt Fk lag 1  00:35:16
39 Maria Saverstam 00:35:32
40 Sofia Widmark Urkraft Runners 00:36:14
41 Celia Ahlin Fk Stjärnorna  00:38:18
42 Linda Karlsson 00:38:26
43 Amal Ögren Måltid lag 3  00:39:29
44 Viktoria Berglund Fk Stjärnorna  00:39:47
45 Janice Alseryd Fk Stjärnorna  00:40:20
46 Wivianne Lundberg 00:47:30
47 Marianne Fahlman Fk lag 1  00:48:31
48 Jessica Karlsson Måltid lag 2  00:48:32
49 Carina Karlsson Måltid lag 3  00:48:33
50 Anneli Eriksson Gunillas adepter 00:50:48
51 Inger Lundström Urkraft Ramblers 00:54:59
52 Marie Lindström Urkraft Ramblers 00:55:02
53 Katrin Lundmark Urkraft Ramblers 00:55:02
54 Margareta Nilsson Måltid lag 2  00:56:53

1 Susanne Pettersson Fk lag 1  00:20:57

1 Agneta Lantto Forsgren 00:20:57

3 Linnea Gustafsson 00:21:54

4 Monika Nilsson 00:22:18

5 Johanna Engström  Länsförs2 00:22:51

6 Mathilda Henriksson Team Pinglan 00:23:26

7 Linda Smedh 00:25:13

8 Ida Kennedy Burträsk Ambulerande 3  00:25:31

9 Åsa Häggmark Mellanbygdens HC 00:25:33

10 Camilla Viklund Burträsk Ambulerande 3  00:25:37

11 Hanna Lindvall 00:25:47

12 Magdelen Lindström Skellefteå Kraft 00:26:01

13 Ingrid Burman Gunillas adepter 00:26:32

14 Elin Norden 00:27:02

15 Jenny Åström Vitbergstanterna 00:27:33

16 Siv Eriksson Urkraft Runners 00:27:38

17 Victoria Henriksson Vitbergstanterna 00:28:29

18 Åsa Martinell Vitbergstanterna 00:28:31

19 Sandra Burvall 00:28:43

20 Eva Näsholm Skellefteå 00:29:07

21 Gisela Lindström 00:29:08

22 Helena Forsberg 00:29:08

23 Margaretha Sobota Vebopumorna 00:29:15

24 Bonita Berglund Skellefteå 00:29:26

25 Erika Berggren 00:29:31

26 Amrei Wallmark Die Walkürien 00:29:33

27 Marianne Jakobsson  Länsförs2 00:29:42

28 Maria Hedlund Fk lag 2  00:29:47

29 Ulla Brännström 00:30:26

30 Erika Laisfeldt Måltid lag 4  00:30:37

31 Ulrika Marklund Fk lag 2  00:30:50

32 Ida Olofsson Burträsk Ambulerande 3  00:31:37

33 Camilla Lundström Måltid lag 4  00:32:19

34 Susanne Lohman  Länsförs2 00:32:37

35 Anna Boberg 00:33:18

36 Christina Wiklund Urkraft Runners 00:33:35

37 Ingela Henriksson Team Pinglan 00:35:14

38 Susanne Löfstedt Fk lag 1  00:35:16

39 Maria Saverstam 00:35:32

40 Sofia Widmark Urkraft Runners 00:36:14

41 Celia Ahlin Fk Stjärnorna  00:38:18

42 Linda Karlsson 00:38:26

43 Amal Ögren Måltid lag 3  00:39:29

44 Viktoria Berglund Fk Stjärnorna  00:39:47

45 Janice Alseryd Fk Stjärnorna  00:40:20

46 Wivianne Lundberg 00:47:30

47 Marianne Fahlman Fk lag 1  00:48:31

48 Jessica Karlsson Måltid lag 2  00:48:32

49 Carina Karlsson Måltid lag 3  00:48:33

50 Anneli Eriksson Gunillas adepter 00:50:48

51 Inger Lundström Urkraft Ramblers 00:54:59

52 Marie Lindström Urkraft Ramblers 00:55:02

53 Katrin Lundmark Urkraft Ramblers 00:55:02

54 Margareta Nilsson Måltid lag 2  00:56:53

 

10 km

 

1 Jarri Emeru AIK Friidrott 00:34:54

2 Jenny Lindkvist   00:42:09

3 Boel Pettersson   00:43:35

4 Lina Lundberg   00:44:45

5 Gun Öhman Skellefteå AIK 00:45:40

6 Magdalena Marklund Die Walkürien 00:46:34

7 Gun Westermark   00:47:05

8 Edit Hult EKG 00:47:14

9 Joanna Lundborg   00:47:32

10 Gunilla Büstedt EKG 00:47:47

11 Anna Lundin 00:49:09

12 Marita Sundh Full fart framåt 00:50:32

13 Anette Nyström Vebopumorna 00:50:36

14 Anna Hedlund Die Walkürien 00:50:57

15 Susanne Andersson   00:51:02

16 Helen Moritz Lopporna 00:51:11

17 Emma Forsgren Måltid lag 3  00:51:18

18 Pia Lundgren Vebopumorna 00:51:21

19 Caroline Norden Energi på väg 00:51:31

20 Åsa Svanborg   00:52:17

21 Elin Holmlund   00:52:51

22 Irene Östman   00:52:57

23 Johanna Hedman-Karvonen   00:53:16

24 Maria Lundmark Arbetsförmedlingen 00:54:57

25 Maria Wiklund   00:54:59

26 Britt-Inger Sundström Lopporna 00:56:48

27 Belinda Lindström Norsjö 00:58:46

28 Mariana Persson Skellefteå 00:58:47

29 Ingrid Karlsson   00:59:24  

30 Anna Sturestam   01:01:14

31 Sanna Bergqvist Team Crypto 01:02:00

32 Linda Andersson Team Crypto 01:02:04

33 Gunilla Andersson Team Hjorten 2 01:09:03

34 Thea Bergkvist Team Crypto 01:20:48

 

Utan tid

Barnvagn

 

Johanna Lundberg Energi på väg

Lisa Andersson Energi på väg

Janette Stridsman

Maria Sehlstedt

Kajsa Jonsson

Anna-Lena Johansson

 

5 km

Johanna Lindberg

Maria Karlsson Team Hjorten 1

Ulrika Johansson Team Hjorten 2

Birgitta Lindberg

Maria Pahlberg Team Hjorten 1

Ann-Christin Wikdal

Margaretha Fahlman     Fk lag 2 

Erica Johansson

Eva-Maria Jansson

Inger Granlund   

Ewa Eriksson

Daga Holmström

Gunilla Torneus Team KGU

Ulla Jansson Team KGU

Karin Hedlund Team KGU

Emmeli Granlund AIK

Emma Granlund AIK

Monika Lindgren Granlund AIK

Sofia Edlund

Paulina Forsgren  Länsförs1

Anna Lundström  Länsförs1

Mathilda Sjödin Länsförs1

Liselott Johansson  Länsförs1

Carina Westerlund

Karin Jonsson Team Pinglan

Emma Lundholm Krambjörnarna

Felicia Jonsson Krambjörnarna

Malin Viklund

Birgit Eriksson

Monika Holmgren Måltid lag 2

Ebba Jonsson Krambjörnarna

Katrin Stenlund Vi går med omsorg/Linnea Omsorg Team 2

Maritha Pihlgren Vi går med omsorg/Linnea Omsorg Team 1

Maria Johansson Vi går med omsorg/Linnea Omsorg Team 1

Cathrine Pantzare Vi går med omsorg/Linnea Omsorg Team 2

Karin Lundborg Vi går med omsorg/Linnea Omsorg Team 1

Karina Hammarhag Vi går med omsorg/Linnea Omsorg Team 2

Maria Hedström Full fart framåt

Erika Norström Full fart framåt

Nina Gustafsson Hjorten individuell

Solveig Lindholm Team Hjorten 2

Madelene Anefur Marklund Team Hjorten 1

 

10 km

 

Lina Karlsson Måltid lag 4 

Katharina Bohlin

Lotta Johansson Gunillas adepter

Jennifer Blinn

Katharina Bohlin

Carro Lindberg Måltid lag 1 

Gunilla Lundgren Måltid lag 1 

Helene Olofsson Måltid lag 1 

Uppdaterad: 24 FEB 2013 15:34 Skribent: Jan Halvarsson

Postadress:
Skellefteå AIK Friidrottsklubb - Friidrott
Mossgatan 27
93170 Skellefteå

Kontakt:
Tel: 091014330
E-post: This is a mailto link

Se all info